Талановиті юні науковці Харкова - переможці Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України
З 6 по 14 травня в дистанційному форматі відбувся ІІІ (фінальний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України. До фіналу конкурсу-захисту долучилося 1189 учасників з усієї України. Харківщину на цьому престижному змаганні представляли 69 юних науковців, 58 з них – учні 33 закладів загальної середньої освіти м. Харкова. Харківські школярі вибороли 42 перемоги, посівши 7 перших місць, 12 других і 23 третіх. Це один з найкращих результатів по Україні.
Підлітки презентували свої проєкти у 12 наукових відділеннях та 70 секціях: від інженерії, астрономії, наук про Землю, філософії, біології до літературознавства, економіки, фольклору та мистецтва. Фінальний етап для кожного відділення тривав два дні. У перший день відбувався постерний захист онлайн, фіналісти, презентували свої проєкти та відповідали на питання журі. Другого дня учасники декількох відділень збиралися разом у зумі на наукову конференцію, де презентували напрацювання та дискутували між собою.
Найкращі результати продемонстрували 7 юних харків’ян, які здобули золоті медалі:
• Єрьомін Кирило, учень 11 класу Харківського ліцею № 89 (секція «Прикладна мікроекономіка та підприємництво»);
• Гур’єва Софія, учениця 9 класу Харківського ліцею № 162 (секція «Геологія, гідрогеологія та геофізика»);
• Соловйова Анастасія, учениця 11 класу Харківського ліцею № 46 (секція «Селекція та генетика»);
• Побідаш Алеся, учениця 11 класу Харківського ліцею мистецтв № 133 (секція «Всесвітня історія»);
• Зірка Варвара, учениця 9 класу Харківського ліцею № 173 (секція «Українська мова»);
• Пчолкіна Марія, учениця 11 класу Харківського ліцею № 173 (секція «Матеріали та адитивні технології»);
• Росляков Данило, учень 11 класу Харківського ліцею № 152 (секція «Прикладна механіка та машинобудування»).
Вітаємо всіх переможців, які виявили наполегливість, ерудицію, допитливість та працьовитість і заслужили найвищого визнання. Висловлюємо щиру подяку наставникам за їх мудрість та невтомну працю в підготовці юних дослідників. Дякуємо батькам за віру та підтримку дітей на шляху до перемоги.
Бажаємо нашим юним науковцям подальших успіхів та нових звершень!