Статистика сайту

Сейчас на сайте 0 пользователей и 54 гостя.

Карта сайту

Позашкільна освіта

Теги: Позашкільна освіта

                                                          Позашкільна освіта
  Актуальність розвитку позашкільних закладів обумовлюється тим, що в умовах демократизації суспільства, переходу до ринкових відносин відбуваються значні зміни у суспільній свідомості, обумовлені соціальними, політичними та економічними перетвореннями.
 У цей період зростає значення, як для окремої людини, так і для суспільства в цілому, позашкільної освіти, в основу якої покладені принципи гуманізму, демократизму, єдності загальнолюдських і національних цінностей, безперервності, наступності, багатоукладності й варіативності, добровільності, доступності та практичного спрямування.
 Перехід позашкільної освіти у новий якісний стан співпадає з процесами реформування усієї системи освіти і є невід’ємною складовою цих процесів.
   Незважаючи на складні соціально-економічні умови, у місті зусиллями місцевих органів самоврядування та органів управління освітою вдалося не тільки зберегти систему позашкільної освіти та виховання, її основні параметри, а й забезпечити її подальший розвиток.
 Сьогодні в місті працює 28 таких закладів, з них 12 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, 8 центрів дитячої та юнацької творчості, 5 станцій юних техніків, міський Палац дитячої та юнацької творчості, школа мистецтв та дитячо-юнацький клуб моряків.
 Позашкільну освіту в 2008-2009 навчальному році здобувало більше 43 тисяч дітей. Показник охоплення учнів позашкільною освітою збільшено до 42,5% від загальної кількості учнів загальноосвітніх шкіл (торік – 40,7%).
 Кількість дітей, що займалася у міському Палаці дитячої та юнацької творчості, центрах дитячої та юнацької творчості, станціях юних техніків, дитячо-юнацькому клубі юних моряків та школі мистецтв становила 23629 учнів (23,3 %, у минулому навчальному році – 21,0).  
 У ДЮСШ системи освіти у минулому навчальному році займалося 19387 учнів і відсоток охоплення дітей заняттями у спортивних школах збільшився з 17,2 до 19,2. 
 В місті, Україні та за її межами широко відомі різні дитячі колективи і перш за все це: зразкові колективи міського Палацу дитячої та юнацької творчості (“Світанок”, “Карнавал”, “Сузір’я”, “Чародії”, “Сударушка” та інші, колективи Центрів дитячої та юнацької творчості Дзержинського району (“Фантазія”, “Кугель”), Київського (“Джерельце”, “ Геліос”, “Місто майстрів”, “Реноме”), Ленінського (“Джерельце”, „Серпантин”), Орджонікідзевського („Натхнення”, „Експресія” „ Рапід”, „Рум’яні щічки”), Жовтневого (“Шанс”, “Мастериця”), Фрунзенського („Ассоль”, „Арена”) та багато інших. 
 Вагомий внесок до спортивної слави міста вносять вихованці 12 дитячо – юнацьких спортивних шкіл, у яких займається більше 19 відсотків дітей від загальної кількості учнівської молоді з 38 видів спорту.
У минулому році цими закладами було підготовлено 5 майстрів спорту міжнародного класу, 21 майстер спорту України та 100 кандидатів у майстри спорту. Кращими ДЮСШ міста є: №2 Київського; №5 Жовтневого, №8 Ленінського; №9 Червонозаводського; №№3 та 12 Дзержинського та №№4 та 13 Московського районів.
                                                   Малі Олімпійські ігри
  У 2009 році вперше в нашому місті під патронатом Харківського міського голови М.М. Добкіна та за підтримки Національного Олімпійського комітету України проводилися малі Олімпійські ігри.
 Метою проведення малих Олімпійських ігор були:
- створення умов для організації дозвілля дітей і молоді;
- профілактика негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі;
- виховання й розвиток творчого потенціалу й підтримка талановитих дітей;
- виховання моральних і вольових якостей у дітей і молоді;
- залучення школярів до систематичних занять фізичною культурою та спортом;
- залучення батьків дітей до занять фізичною культурою.
 Малі Олімпійські ігри проводилися серед учнів 3-8 класів у три етапи: внутрішкільні, районні та міські змагання. Більше 55 тисяч дітей взяли участь у шкільному етапі малих Олімпійських ігор, з яких 50 тисяч – у змаганнях, інші - у різних конкурсах, виставках, спортивних вікторинах.
 04.0З.2009 у Палаці спорту відбулося урочисте відкриття перших малих Олімпійських ігор за присутності 3,5 тисяч глядачів. В урочистості відкриття змагань взяли участь міський голова М.М.Добкін, президент національного Олімпійського комітету України С.Н.Бубка, народні депутати України, депутати міської ради, представники міськвиконкому та районних у місті Харкові рад, видатні спортсмени.
 У травні 2009 року у Палаці спорту відбувся фінальний етап малих Олімпійських ігор, де були виявлені призери та переможці. Ними стали:
                              3-4 класи
-1місце – 3-а клас ЗОШ №42 (Московський район);
-2 місце – 4-в клас ЗОШ №151 (Комінтернівський район);
-3 місце – 4-а клас ЗОШ НУА (Київський район)
                                   5-6 класи
-1місце – 6-а клас спеціалізована школа № 93 (Жовтневий район);
-2 місце – 6-а клас ЗОШ № 71 (Орджонікідзевський район);
-3 місце – 6-б клас ЗОШ №22 (Дзержинський район)
                                   7-8 класи
-1місце – 7-а клас ЗОШ №105 (Дзержинський район);
-2 місце – 7-а клас гімназія №172 (Київський район);
-3 місце – 8-б клас гімназія №144 (Московський район)

 Усі призери та переможці фінальних міських змагань малих Олімпійських ігор нагороджені медалями, дипломами, кубками та талісманом ігор «Олімпійським Байбаком». Окрім вказаних вище нагород, переможці у своїх вікових категоріях були нагороджені путівками до спортивно-оздоровчої бази «Динамо» України, що знаходиться у місті Феодосії (Крим).
 Під час проведення урочистого нагородження переможців та призерів I малих Олімпійських ігор міським головою М.М.Добкіним було зазначено, такі ігри у місті будуть традиційними. Слова Михайла Марковича не розходяться зі справами. 
 18.09.2009 видано нове розпорядження міського голови про проведення малих Олімпійських ігор серед учнів 3-8 класів, які пройдуть протягом жовтня 2009 по травень 2010.
   

       II малі Олімпійські ігри «Діти Харкова» стартували.

 

 

Перейти вгору Share/Save/Bookmark