Статистика сайту

Сейчас на сайте 0 пользователей и 7 гостей.

Карта сайту

Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту присвячується…

Теги: ХМОУС

 27 січня 2022 року представники закладів освіти взяли участь у церемонії Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, який проводився за ініціативою Департаменту закордонних зв’язків муніципалітету Рішон Ле-Ціону.

   Під час заходу переглянуто відеоролики-звернення мерів міст-побратимів. Харківський міський голова Терехов І.О. відзначив важливість проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН дня пам’яті жертв Голокосту, підкреслив, які уроки ця історична подія має нести для майбутніх поколінь. Представники Ізраїлю, Франції, Німеччини, Польщі та інших країн  ознайомили учасників із особливостями відзначення цього дня в різних країнах світу. 
   Основний меседж, який школярі Харкова прагнули донести учасникам заходу закладено в ідеї: «Ми, молоде покоління харків’ян, закликаємо до братерства людей і народів. Ми маємо зробити все, щоб молодь знала і пам’ятала трагічні сторінки історії…, щоб діти  ніколи не стали жертвами, катами чи байдужими спостерігачами…, щоб у суспільстві панували загальнолюдські цінності та ідеали…, щоб світ був добрим…».
   У заході взяли участь учні – автори пошукових та волонтерських проєктів, представники загонів юних миротворців, лідери учнівського самоврядування, педагоги, члени Ради з національно-патріотичного виховання дітей та молоді при Департаменті освіти Харківської міської ради.
   Учні ХСШ № 170 поділилися з учасниками конференції родзинками системи виховної роботи школи, де засобами музейної педагогіки на базі 4-х музеїв поглиблено вивчається історія та культура еврейського народу. До складу музейного комплексу входять музеї: «Євреї в Україні», історії та Голокосту «Біль та надія», музей хасидизму («діалогу культур»), єврейської мами «А-ідише маме» та художня галерея «Єврейські мотиви». У школі налагоджено співпрацю з Міністерством освіти Ізраїлю, поширюються зв’язки з волонтерами Америки, Австрії, Канади.
   Під час заходу учні ХСШ № 155 презентували власні дослідження історії Голокосту в проєкті «Серця, осяяні зірками». Проєкт спрямовано на пошук українців, які рятували евреїв під час Другої світової війни. Учні зняли фільм, створили панно реальних історій порятунку євреїв, підготували до друку книгу з одноіменною назвою «Серця, осяяні зірками». Окремою сторінкою проєкту стала дослідницька робота на базі Меморіального комплексу «Дробицький яр».
 

  

 

 

 

Перейти вгору Share/Save/Bookmark