Статистика сайту

Сейчас на сайте 0 пользователей и 18 гостей.

Карта сайту

Управління освіти адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради

Теги: Шевченківський


                                                           
      Начальник управління освіти – Башкірова Юлія Георгіївна, тел.: 340-31-43, години прийому: щовівторка з 15.00 до 17.00, щочетверга з 10.00 до 12.00.

    Заступник начальника – Животченко Алла Борисівна, тел.: 340-50-28, години прийому: щосереди з 14.00 до 18.00, щоп'ятниці з 09.00 до 12.00. 

  Офіційний сайт Управління освіти адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради

   У Шевченківському районі функціонують 32 заклади дошкільної освіти (27 ЗДО комунальної та 5 приватної форми власності) та дошкільні групи у 4 навчально-виховних комплексах (ХНВК №№45, 106, 179 та ХПНВК «МИР»), які відвідують 6,3 тис. вихованців. Заклади дошкільної освіти розподіляються за трьома типами: 18 ЗДО загального розвитку, 11 – комбінованого та 2 – санаторного типу.

   Право громадян на отримання повної загальної середньої освіти забезпечують 34

заклади загальної середньої освіти (30 комунальної та 4 приватної форми власності), з них: 4 гімназії, 3 ліцеї, 5 спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов (англійської та французької) і предметів художньо-естетичного циклу, 4 навчально-виховних комплекси, 15 шкіл загальної середньої освіти, школа І ступеня, середня школа дистанційного навчання “Ангстрем” та вечірня школа. У закладах загальної середньої освіти району навчаються більше 21 тисячі учнів.

   У дев’яти школах району функціонують класи з інклюзивною формою навчання (ЗЗСО №№ 105, 131, 146, 147, 150, 154 та ХПНВК «АШБ», ХПЛ «Школа «Ранок», ПЗ «ХШ «Ангстрем»).

    З метою реалізації індивідуальних здібностей дітей у позаурочний час у 3 закладах позашкільної освіти Шевченківського району (ЦДЮТ № 1, КДЮСШ №№ 3, 12) діє мережа різноманітних гуртків та секцій.

   У минулому навчальному році школярі Шевченківського району досягли значних успіхів як у навчанні, так і у спорті. За підсумками 2019/2020 навчального року 105 випускників 11-х класів нагороджені медалями (85 учнів – золотими, 20 – срібними), свідоцтво про базову загальну середню освіту з відзнакою отримали 138 дев’ятикласників, 1900 учнів нагороджені Похвальним листом, 220 – Похвальною грамотою.

   В обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів учні ЗЗСО Шевченківського району здобули 184 дипломи переможців. Через карантин в Україні цього року було скасовано проведення ІVетапу олімпіад, проте було знайдено альтернативу – дистанційні олімпіади з навчальних предметів. Так, у І Всеукраїнській олімпіаді з хімії учні ХГ № 47 Анохін Дмитро та Максимов Володимир вибороли відповідно І та ІІІ місця. У І Всеукраїнській онлайн-олімпіаді з програмування ІІ та ІІІ місця посіли учні ХНВК № 45 «АГ» Вороний Андрій, Обозний Максим, Човпан Ігор та Зінов’єв Денис, Матвейшин Дмитро відповідно. У Всеукраїнській онлайн-олімпіаді з математики ІІІ місце виборов Чуб Володимир, учень ХНВК № 45 «АГ». А у Всеукраїнській дистанційній олімпіаді з хімії для учнів 8-9-х класів перемогу здобули: І місце – Волков Владислав, учень ХГ № 47; ІІ місце – Клименко Дар’я, учениця ХГ № 47, та Соколов Володимир, учень ХНВК № 45 «АГ».

   Шевченківський район продовжує лідирувати у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. У 2019/2020 навчальному році 111 учнів стали переможцями обласного етапу конкурсу.
   За результатами участі команд ЗЗСО у міському етапі турнірного руху учні району вибороли 20 перемог. За підсумками Всеукраїнського етапу турнірного руху учні ЗЗСО №№ 6, 45, 47, 51, 89, 116, 149, 150 – переможці міських турнірів –вибороли 2 перших, 7 других та 9 третіх місць (з них 1 місце у складі збірної команди міста).
   У обласному етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т. Шевченка переможцями стали учні ЗЗСО № 6 та 99, у загальнонаціональному етапі дві учениці ХГ № 6 «МГ» здобули І та ІІ місця. Також в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченому Шевченківським дням, учениця ХЗОШ № 148 виборола ІІ місце в номінації «Література», учні ЗЗСО №№ 99, 125, 149 посіли ІІІ місце в номінації «Історія державотворення».
   Поряд із значними навчальними досягненнями учні ЗЗСО та вихованці КДЮСШ №3, 12 демонструють

 стабільно високі результати у спортивній сфері. Вихованці спортивних шкіл брали участь у 147 заходах різних рівнів, де здобули 220 перемог. 
   Невід’ємною складовою освітнього процесу в закладах освіти району є виховна робота, яка здійснюється на засадах педагогіки співробітництва учителів, учнів, їхніх батьків та громадськості. Особлива увага приділяється національно-патріотичному вихованню дітей і молоді, учні залучаються до участі у військово-спортивних змаганнях.
   Своєрідним фундаментом світосприйняття для учнів Шевченківського району є Асоціація дитячо-юнацьких організацій «Лідер ХХІ». Учні ЗЗСО району є активними учасниками заходів учнівського самоврядування. Лідери району брали участь та ставали переможцями у конкурсах проєктних ініціатив «Марафон унікальних справ», «Якщо б мером був я», «Я – омбудсмен».
   У цьому навчальному році переможцями міського етапу конкурсу «Учень року» стали 2 учні ЗЗСО №№45 та 89.
   Але жодні досягнення учнів неможливі без повсякденної роботи вчителів, їх майстерності та

 професіоналізму. Учителі-переможці районного туру конкурсу «Учитель року» стають лауреатами і переможцями міського, обласного та всеукраїнського етапів. За результатами міського конкурсу «Учитель року – 2020» лауреатом конкурсу у номінації «Хімія» визначено Касперчук Г.О., учителя ХГ № 116; переможцем у номінації «Образотворче мистецтво» стала Полянська Е.І., учитель ХЛ № 89.
   Педагогічні працівники району брали участь у різноманітних методичних заходах різних рівнів та гідно представили свої вагомі досягнення та творчі надбання. 
  За підсумками обласної тематичної відкритої виставки ефективного педагогічного досвіду «Освіта
Харківщини ХХІ століття» перемогу виборов педагогічний колектив ХЗОШ № 148. 
   У 2019/2020 навчальному році проведено районний фестиваль кращих практик педагогів закладів освіти Шевченківського району «Калейдоскоп педагогічних знахідок», у якому взяли участь 159 педагогів у 24-х номінаціях. За підсумками проведення фестивалю переможцями стали 130 учасників. 49 педагогів закладів освіти Шевченківського району взяли участь у обласному фестивалі «добрих практик» освітян Харківщини «Майстри педагогічної справи презентують», з них 3 педагоги стали переможцями (ЗЗСО №№89 та 147 – номінація «Бібліотечна справа», ЗЗСО № 176 – номінація «Мистецтво»), а 18 – призерами у 14 номінаціях.
   Успішність розвитку освітньої галузі, якість надання освітніх послуг у багатьох випадках залежить від тісної співпраці закладу освіти та батьків. До складу районної батьківської ради увійшли представники батьків вихованців та учнів від кожного закладу освіти. Батьківська громадськість бере активну участь у забезпеченні контролю за організацією харчування та медичного обслуговування вихованців та учнів, співпрацює з учнівським самоврядуванням, є активним учасником різноманітних акцій.

  

 

 

Перейти вгору Share/Save/Bookmark