Карта сайту

Управління освіти адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради

Теги: Шевченківський


                                                           
      Начальник управління освіти – Башкірова Юлія Георгіївна, тел.: 340-31-43, години прийому: щовівторка з 14.00 до 17.00, щочетверга з 09.00 до 12.00.

    Заступник начальника – Животченко Алла Борисівна, тел.: 340-50-28, години прийому: щосереди з 09.00 до 12.00, щоп'ятниці з 14.00 до 16.00. 

  Офіційний сайт Управління освіти адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради

 У Шевченківському районі працює 31 закладів дошкільної освіти (27 ЗДО комунальної та 4 приватної форми власності) та дошкільні групи у 3 навчально-виховних комплексах комунальної форми власності (ХНВК №№45, 106 та 179), які відвідують 6,2 тис. вихованців. Заклади дошкільної освіти розподіляються за трьома типами: 18 ЗДО загального розвитку, 11 – комбінованого та 2 – санаторного типу.  

    Право громадян на отримання повної загальної середньої освіти забезпечують 33 заклади (30 комунальної та 3 приватної форми власності), з них 4 гімназії, 3 ліцея, 5 спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов (англійської та французької) і предметів художньо-естетичного циклу, 3 навчально-виховних комплекси, 15 шкілзагальної середньої освіти, школа І ступеня, середня школа дистанційного навчання “Ангстрем” та вечірня школа. У закладах загальної середньої освіти району навчаються більше 20 тисяч учнів.

 З метою реалізації індивідуальних здібностей дітей у позаурочний час у 3 закладах позашкільної освіти Шевченківського району (ЦДЮТ № 1, КДЮСШ №№ 3, 12) діє мережа різноманітних гуртків та секцій.

  У минулому навчальному році школярі Шевченківського району досягли значних успіхів як у навчанні, так і у спорті. За підсумками 2018/2019 навчального року 96 випускників 11-х класів нагороджені медалями (60 учнів - золотими, 36 – срібними), свідоцтво про базову загальну середню освіту з відзнакою отримали 139 дев’ятикласників, 1675 учнів нагороджені Похвальним листом, 236 – Похвальною грамотою.
   В обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів учні ЗЗСО Шевченківського району здобули 179 дипломів переможців, а у всеукраїнському етапі – 22 дипломи. Щорічно вони входять до складу збірних команд України та беруть участь у міжнародних учнівських олімпіадах з навчальних предметів. Так, у 2018/2019 навчальному році учні ХГ № 47 Анохін Дмитро та Мартим`янов Ден вибороли срібну і бронзову медалі 53-ої Міжнародної Менделєєвської олімпіади з хімії. Випускник ХНВК №45 «АГ» Осташев Даниїл завоював бронзову медаль на Міжнародному науковому конкурсі «CASTIC 2019», який проходив на півострові Макао (КНР). 
   Шевченківський район продовжує лідирувати у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. У 2018/2019 навчальному році 108 учнів стали переможцями обласного етапу конкурсу, у всеукраїнському етапі переміг 21 учень.
   За результатами участі команд ЗЗСО у міському етапі турнірного руху район посів І місце серед районів м. Харкова, виборовши 28 перемог. За підсумками Всеукраїнського етапу турнірного руху учні ЗЗСО №№ 6, 45, 47, 51, 89, 116, 149, 150 – переможці міських турнірів, захищали честь м. Харкова на всеукраїнському етапі, де вибороли 4 перших (з них 1 місце у складі збірної міста), 6 других (у тому числі 4 місця у складі збірних команд району і міста) та 14 третіх місць (з них 5 місць у складі збірних команд міста).
   У загальнонаціональному етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т. Шевченка дві учениці ХГ № 6 «МГ» здобули І та ІІ місця. Також в обласному етапі Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика серед учнів початкової школи перше місце посіла учениця ХГ № 6 «МГ», серед учнів 5-11 класів – учениці ХГ № 47 і ХЗОШ № 148. Учениця ХНВК № 45 «АГ» здобула ІІ місце в номінації «Література» обласного етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченому Шевченківським дням.
  Поряд із значними навчальними досягненнями учні ЗЗСО та вихованці КДЮСШ №3, 12 демонструють стабільно високі результати у спортивній сфері. Вихованці спортивних шкіл брали участь у 207 заходах різних рівнів, де здобули 300 перемог. За підсумками 2018/2019 навчального року Шевченківський район став переможцем міських комплексних змагань «Шкільні спортивні ліги» та обласної Спартакіади «Спорт протягом життя» серед команд ЗЗСО районів м. Харкова.
   Невід’ємною складовою освітнього процесу в закладах освіти району є виховна робота, яка здійснюється на засадах педагогіки співробітництва учителів, учнів, їхніх батьків та громадськості. Особлива увага приділяється національно-патріотичному вихованню дітей і молоді, учні залучаються до участі у військово-спортивних змаганнях: команда учнів 9-11 класів ХЗОШ № 117 стала абсолютним переможцем у загальнокомандному заліку міської військово-спортивної гри «Патріот», команда учнів 5-10 класів ХЗОШ № 146 посіла І місце серед команд ЗЗСО м. Харкова в обласному етапі Всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю школярів України «Козацький гарт 2019». За підсумками міського огляду-конкурсу на визначення кращого закладу освіти щодо організації роботи з допризовною молоддю і військово-патріотичного виховання підростаючого покоління ХГ № 6 «МГ» посіла І місце.
   Своєрідним фундаментом світосприйняття для учнів Шевченківського району є Асоціація дитячо-юнацьких організацій «Лідер ХХІ». Учні ЗЗСО району є активними учасниками заходів учнівського самоврядування. За їх ініціативою було організовано і проведено фестиваль «Формат:МИР», запроваджено проєкт «#POWERтайся», акції до Дня Святого Миколая «Чарівний чобіток» та «Від теплої руки дитини – захиснику моєї України».
   У цьому навчальному році переможцями міського етапу конкурсу «Учень року» стали 2 учні ЗЗСО №№116 та 135.
 Але жодні досягнення учнів неможливі без повсякденної роботи вчителів, їх майстерності та професіоналізму. Учителі-переможці районного туру конкурсу «Учитель року» стають лауреатами і переможцями міського, обласного та всеукраїнського етапів. За результатами міського конкурсу «Учитель року – 2019» лауреатом конкурсу у номінації «Французька мова» визначено Піскунову О.Ю., учителя ХСШ № 109; переможцем у номінації «Захист Вітчизни» став Ігнатьєв С.Б., учитель ХЗОШ №135, який переміг у обласному і

 фінальному етапах Всеукраїнського конкурсу.
 Педагогічні працівники району брали участь у різноманітних методичних заходах різних рівнів та гідно представили свої вагомі досягнення, творчі надбання. 
  За підсумками обласної тематичної відкритої виставки ефективного педагогічного досвіду «Освіта Харківщини ХХІ століття» дипломом ІІ ступеня відзначений ХЛ №149. Районні методичні об’єднання практичних психологів та соціальних педагогів ЗЗСО району здобули диплом І ступеня першої онлайн-виставки. У другій онлайн-виставці переможцем стало районне методичне об’єднання учителів історії.
   У 2018/2019 навчальному році вперше був проведений районний фестиваль кращих практик педагогів закладів освіти Шевченківського району «Калейдоскоп педагогічних знахідок», у якому взяли участь 135 педагогів у 24-х номінаціях. За підсумками проведення фестивалю переможцями стали 116 учасників. 123 педагоги закладів освіти Шевченківського району взяли участь у обласному фестивалі «добрих практик» освітян Харківщини «Майстри педагогічної справи презентують» та здобули 64 перемоги у 17-ти номінаціях.
   Співпраця з батьками учнів, залучення їх до активної участі в житті закладу освіти, класу, формування інтересу до освітнього процесу є невід’ємною частиною виховної роботи. Четвертий рік поспіль у районі працює районна батьківська рада, до складу якої увійшли представники батьків вихованців та учнів від кожного закладу освіти. Батьківська громадськість бере активну участь у забезпеченні контролю за організацією харчування та медичного обслуговування вихованців та учнів, співпрацює з учнівським самоврядуванням, є активним учасником різноманітних акцій, проводить роботу щодо поповнення і зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти тощо.
 

 

   
 

 

Перейти вгору Share/Save/Bookmark