Найбільш читанеКарта сайту

Управління освіти адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради

Теги: Шевченківський


                                                           
      Начальник управління освіти – Башкірова Юлія Георгіївна, тел.: 340-31-43, години прийому: щовівторка з 15.00 до 18.00, щочетверга з 10.00 до 13.00.

    Заступник начальника – Животченко Алла Борисівна, тел.: 340-50-28, години прийому: щосереди з 14.00 до 18.00, щоп'ятниці з 9.00 до 12.00. 

  Офіційний сайт Управління освіти адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради

Шлях дитини у велике життя починається з маленького кроку в дитячий садок. 

 У Шевченківському районі працює 29 закладів дошкільної освіти (26 ЗДО комунальної та 3 приватної форми власності). Крім того, дошкільну освіту надають дошкільні групи 4 навчально-виховних комплексів: 3 НВК комунальної форми власності (№№45, 106, 179) та приватний НВК «МИР». Дошкільною освітою у 2016/2017 навчальному році було охоплено 6308 вихованців, що склало 74,2% від загальної кількості дітей у віці від 1 до 6 років, які мешкають у районі. Відсоток охоплення дошкільною освітою дітей від 3-х до 6-ти років – 99,7%, що на 1,6% більше, ніж в минулому році. 

    Право громадян на отримання повної загальної середньої освіти забезпечують 33 заклади (30 комунальної та 3 приватної форми власності), з них 4 гімназії, 2 ліцея, 5 спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов (англійської та французької) та предметів художньо-естетичного циклу, 4 навчально-виховних комплекси, 15 шкіл, школа І ступеня, середня школа дистанційного навчання “Ангстрем” та вечірня школа. У 2016/2017 навчальному році у закладах загальної середньої освіти району навчалися 17830 учнів.

 З метою реалізації творчих здібностей дітей у позаурочний час у закладах позашкільної освіти Шевченківського району діє мережа різноманітних гуртків та секцій на базі Центру дитячої та юнацької творчості №1 та КДЮСШ №№3, 12.

  У 2016/2017 навчальному році школярі Шевченківського району досягли значних успіхів як у навчанні, так і у спорті. За підсумками навчального року 85 випускників 11-х класів нагороджені медалями (60 учнів – золотими, 25 – срібними). Свідоцтво про базову загальну середню освіту з відзнакою отримали 104 дев’ятикласника, 1665 учнів нагороджені Похвальним листом, 234 – Похвальною грамотою.
   За підсумками обласного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів учні ЗЗСО Шевченківського району здобули 201 диплом переможців, а у всеукраїнському етапі – 24 дипломи. Щорічно учні ЗЗСО району у складі збірних команд України беруть участь у міжнародних учнівських олімпіадах з навчальних предметів. Так, Коваль Ілля, учень ХНВК №45, виборов срібну медаль на 29-ій Міжнародній учнівській олімпіаді з інформатики (ІОІ), яка проходила у м. Тегеран (Іран), а Коломієць Олександр, учень ХЛ №89, – срібну медаль на 51-ій Міжнародній Менделєєвській олімпіаді з хімії для школярів (м. Астана, Казахтан), та бронзову медаль на 49-ій Міжнародній олімпіаді з хімії (м. Бангкок, Таїланд). Шевченко Ольга, учениця ХНВК №45, зайняла перше місце на Європейській олімпіаді серед дівчат, що проходила у м. Цюрих (Швейцарія). 
   В обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН у 2016/2017 навчальному році Шевченківський район отримав 114 нагород, у всеукраїнському етапі школярі району здобули 18 перемог.
    За результатами участі команд ЗНЗ у міському етапі турнірного руху район посів І місце серед районів м. Харкова, виборовши 27 перемог. 
 У загальнонаціональному етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т. Шевченка учні ЗНЗ Шевченківського району здобули чотири перемоги: два перших та два других призових місця. Також учні шкіл району посіли два призових місця у обласному етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
  Поряд із значними навчальними досягненнями учні демонструють стабільно високі результати у спортивній сфері. Завдяки тісній співпраці вчителів фізичної культури ЗНЗ та тренерів-викладачів КДЮСШ №№3, 12 досягнуто вагомих перемог у змаганнях з різних видів спорту. Вихованці спортивних шкіл брали участь у понад 280 заходах всеукраїнського та міжнародного рівнів, де посіли призові місця. Учні ЗНЗ району також здобули перемоги у різнопланових спортивних змаганнях з шахів, футболу, легкоатлетичного чотирьохборства, баскетболу. За підсумками минулого року Шевченківський район посів І загальнокомандне місце серед районів м. Харкова за програмою міської Спартакіади «Спорт і школа» і І загальнокомандне місце серед районів м. Харкова за програмою обласної Спартакіади «Спорт протягом життя».
  Своєрідним фундаментом світосприйняття для учнів Шевченківського району є Асоціація дитячо-юнацьких організацій «Лідер ХХІ», мета якої – розвиток молоді шляхом розкриття інтелектуального, громадського та духовного потенціалу, виховання справжніх патріотів, членів українського суспільства – гідних громадян України.
  Але жодні досягнення учнів неможливі без повсякденної роботи вчителів, їх майстерності та професіоналізму. Щорічно учителі-переможці районного туру конкурсу «Учитель року» стають лауреатами і переможцями міського, обласного та всеукраїнського етапів. У 2017 році переможцем міського етапу конкурсу у номінації «Початкова освіта» стала Плотникова О.М., учитель початкових класів ХНВК №179; Заборкіна Т.В., учитель музичного мистецтва ХЗОШ №154, стала лауреатом міського конкурсу та другого (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року   2017».
   У обласному конкурсі «Кращий вихователь Харківщини - 2017» вихователь-методист ДНЗ №446 Витовтова Л.М. посіла ІІ місце.
  Педагогічні працівники району брали участь у різноманітних методичних заходах міського, обласного, всеукраїнського і міжнародного рівнів та гідно представили свої вагомі досягнення, творчі надбання. Педагогічний колектив ХЛ №89 на VІІІ Міжнародному форумі «Інноватика в сучасній освіті» брав участь в інноваційному проекті «Сучасна школа – якою має бути? Ідеї, концепції, практика» та отримав диплом лауреата конкурсу І ступеня. Золотими медалями VІІІ Міжнародної школи «В умовах модернізації та інтеграції до європейського освітнього простору: досягнення та перспективи» нагороджені ХГ №6 «МГ» та ХНВК №45 «АГ».
  Дипломом І ступеня обласної тематичної відкритої виставки ефективного педагогічного досвіду «Освіта Харківщини ХХІ століття» у номінації «Становлення нової української школи ХХІ століття» відзначені РМО учителів англійської мови, ХЗОШ №148; дипломом ІІ ступеня нагороджено ХЗОШ №147, дипломом ІІІ ступеня – ХЗОШ №22.
  В обласному етапі Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» керівник гуртка ЦДЮТ № 1 Удовенко П.М. виборов диплом І ступеня.
  Співпраця з батьками учнів, залучення їх до активної участі в житті навчального закладу, класу, формування інтересу до навчально-виховного процесу є невід’ємною частиною навчально-виховної роботи. З 2015 року у районі працює районна батьківська рада, до складу якої увійшли представники батьків вихованців та учнів від кожного навчального закладу. Батьківська громадськість бере активну участь у забезпеченні контролю за організацією харчування та медичного обслуговування вихованців та учнів, співпрацює з учнівським самоврядуванням, є активним учасником різноманітних акцій, проводить роботу щодо поповнення і зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів тощо.
 

 

Перейти вгору Share/Save/Bookmark